Творчий клуб ''Марко та Харко''


Дарина ДРОБИНА. Політичні гасла.

Думки з приводу політичної агітаціїГасла – це титульні ідеї, у відповідності з якими політична особа обіцяє будувати свою політичну діяльність. Мета їхнього продукування – привабити виборця (електорат),  привернути увагу громадськості саме до того, хто їх проголошує. У наш час гасла – це ціла наука, що поєднує в собі психологію, лінгвістику, дизайн, графіку… і ще багато чого. Біда в цьому лиш одна: вони без душі. Вони – не більше, ніж формальний заклик чи просто непевна обіцянка.

Щовибори в Україні повсюди бачимо або чуємо політичну рекламу. Навіть на рідному студентській душі FM щохвилини: «ВОНА обдурила людей…»; далі в тому ж дусі: «Лише ВІН врятує Україну»; і відразу без паузи: «ВІН краде давно і не може зупинитися досі. ВІН починав тирити шапки, а закінчує «Криворіжсталлю» і «Межигір’ям». ВІН розкошує на 137 гектарах. … Не обирай ганьбу, обирай Україну!»

Але найголовніше, що в цьому немає «зерна правди».

Гасла гаслами, а люди оцінюють конкретні дії. І їм важко вибирати – кому ж вірити! Частина ведеться на «почую кожного», частина на «ВОНА – це РУЇНА» і т. д., або ж обирають третього, підтримуючи гасло «ВІН сидів, ВОНА працює, тільки Зеник нас врятує». Але що ж потрібно країні, крім Литвина?!

Єдиний кандидат, який запропонував конкретику – це Юрій Костенко «Вибирай, купуй та заощаджуй українське!». Це типу знову ковбаса по 2.20, бензин по 3 грн. Тут вже буде за що спитати…

Наш любий Яник єдиний з кандидатів, хто сказав правду про їхні помисли: «Україна для людей!». Ми знаємо тих людей і, практично, можемо їх перелічити поіменно.

Яценюк убрався в камуфляж і переконував, що «Країну врятує боєздатна армія». А якщо поряд поставити його ж «Україну врятує продуктивне село», то відразу ж з’являється картина – український солдат копає картоплю. Після чергових виборів в армії зі зброї тільки лопата й залишиться, ото і буде «боєздатна армія».

Варто вдуматися у всі ці лозунги, бо вони декларують очевидні речі:

«Піднімемо село» (а хто ж його опустив?)

«Україна для людей!» (ну не для тварин же!)

«Бандитам тюрми!» (в Європі вони давно вже там!)

Істинно правдивими у цій ситуації були б:

«Розділяй і володій!» та «Рука руку миє».

А найпривабливішим був би пустий плакат (біг-борд) з написом: «Тут могла бути моя агітація», а внизу «Але я пошкодувава ваші нерви»…Создан 10 авг 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником